Dokumentācija

rules

Kluba "Traverss" izstrādātie un apstiprinātie noteikumi: "Kalnu tehnikas un sasaišu sacensību noteikumi"

Oļegs Mirošņikovs ir viens no slavena trenera A.Romanova mācekļiem un viens no tiem kas joprojām aktīvi nodarbojas ar alpīnismu.
Rakstā Oļegs piedāvā iepazīties ar savu skatījumu uz treniņu sistēmu pēc A.Romanova metodikas.

Raksts ir krievu valodā.

Šis raksts tapis, apkopojot viedokļus, kas izteikti pēc nelaimes gadījuma Aldara tornī. Gribu arī nedaudz vairāk pievērst uzmanību tām problēmām un objektīvajām briesmām, ar kurām jāsastopas, kāpjot tornī. Noslēgumā jautājums: ko darīsim tālāk?

STRESS. Tā ir pamat iedarbība uz cilvēku, ko apskata no psiholoģiskā viedokļa. Pirmo reizi jēdzienu stress ieviesa kanādiešu psihologs Gans Seljē, un tā definīcija ir – cilvēka psihiskā sasprindzinājuma stāvoklis, kuru izraisa grūtības un briesmas kāda svarīga uzdevuma risināšanas laikā. Un kā mēs jau runājām iepriekš, šis ir viens no iemesliem, kāpēc mēs dodamies uz kalniem - lai izjustu stresu. Līdzīgi kā izpletņlēcējs tiecas pie tā, lecot ar izpletni, bet laivotājs - uz straujas upes kanjoniem. Šādos brīžos cilvēka smadzenēs izdalās īpašas vielas - endomorfīni, kuri sagādā cilvēkam baudu, prieku un gandarījumu. Tādējādi mūsu tieksme doties kalnos, tieksme pēc briesmu pārvarēšanas riska ir iepotēta mūsos pat viszemākajā bioķīmiskajā līmenī!